هرآنچه که باید درباره فصل دوم سریال Taboo بدانید

هرآنچه که باید درباره فصل دوم سریال Taboo بدانید نویسنده: admin پنج شنبه, ۱ فروردین ۱۳۹۸

اگر شما هم از علاقمندان به دنیای تلویزیون و سریال های خارجی و به ویژه سریال های تاریخی با بازیگران مشهور باشید، سریال «تابو» (Taboo) را دیده اید. اما بعد از یک فصل خونین و هیجان انگیز، از فصل دوم این سریال چه انتظاراتی می توان داشت؟

سریال Taboo توسط تام هاردی همراه با پدرش، چیپس هاردی و استیون نایت ساخته شد و تام هاردی خود نقش اول آن را بازی می کرد. داستان سریال Taboo در سال ۱۸۱۴ رخ می داد و ماجرای جوانی به نام جیمز دلینی را روایت می کرد که بعد از بیش از یک دهه زندگی رازآلود در آفریقا به انگلستان باز می گردد. او که همه فکر می کردند مرده است، با بازگشت خود آشوبی در شهر لندن بپا می کند و فکر می کند که مرگ پدرش طبیعی نبوده و به قتل رسیده است.

هرآنچه که باید درباره فصل دوم سریال Taboo بدانید

دلینی فکر می کند که پدرش را به خاطر یک قطعه زمین بسیار باارزش کشته اند و خیلی زود اولین مظنون و هدف خود را پیدا می کند. فصل اول سریال تابو، یک تریلر تلخ و انتقام جویانه بود که خیلی زود توجه مخاطبان تلویزیون را به خود جلب کرد و بسیاری انتظار فصل دوم و ادامه ماجراهای جیمز دلینی را می کشند. اگر چه ساخت فصل دوم تابو بلافاصله پس از پخش فصل اول تایید شد اما هم هاردی و هم نایت مشغول پروژه های دیگر شدند. برای شروع فیلم برداری فصل دوم در سال ۲۰۱۸ برنامه ریزی هایی صورت گرفت اما به نظر می رسد که طرفداران سریال باید مدت بیشتری برای بازگشت جیمز دلینی صبر داشته باشند.

هرآنچه که باید درباره فصل دوم سریال Taboo بدانید

برنامه کاری و نقش آفرینی های تام هاردی چنان شلوغ است که نمی توان فرصتی برای ساخت یک فصل ۸ قسمتی دیگر از سریال تابو یافت اما با توجه به موفقیت فصل اول و هیجانی که برای تماشای فصل دوم وجود دارد، ساخت فصل دوم این سریال قطعی است اما زمان می خواهد. تعداد بینندگان سریال «تابو» به طرز قابل توجهی بالا بوده و منتقدان نیز استقبال خوبی از آن داشته اند هرچند برخی به خشونت بالای داستان خرده گرفته اند.

هرآنچه که باید درباره فصل دوم سریال Taboo بدانید

از این روی خیلی زود ساخت فصل دوم آن تایید شد اما پیدا کردن زمان کافی برای ساخت فصل دوم اصلی ترین چالش بر سر راه تام هاردی و دیگر عوامل ساخت سریال بوده است. بعد از انتشار فصل اول، تام هاردی به سرعت به سراغ بازی در فیلم «ونوم» (Venom) رفت و نایت نیز کارگردانی فیلم «سرنیتی» (Serenity) و نوشتن فیلمنامه قسمت دوم فیلم «جنگ جهانی زد» به کارگردانی دیوید فینچر را پذیرفت که البته بعدها ساخت آن توسط کمپانی پارامونت کنسل شد. اما شاید سوال شما این باشد که فصل دوم سریال «تابو» در چه مورد خواهد بود؟

هرآنچه که باید درباره فصل دوم سریال Taboo بدانید

فصل اول سریال با یک نبرد دراماتیک و بسیار مرگبار به پایان رسید و جیمز نیز همراه با تیمش سفر دریایی به آمریکا را آغاز نمود. هنوز اطلاعات و جزییات دقیقی در مورد داستان فصل دوم منتشر نشده و نایت نیز تصریح کرده که برای نوشتن فیلمنامه فصل دوم مدت زمان زیادی وقت نیاز دارد. اما می توان انتظار داشت که در فصل دوم، جیمز دلینی در نهایت ما را زمین جنجالی «نوتکا سوند» (Nootka Sound) ببرد، قطعه زمینی که آن همه نبرد و جنجال را در فصل اول باعث شد.سوال بعدی این است که زمان پخش فصل دوم کی خواهد بود؟

هرآنچه که باید درباره فصل دوم سریال Taboo بدانید

برنامه ریزی ها برای شروع فیلم برداری فصل دوم Taboo در سال ۲۰۱۸ نتیجه ای در بر نداشت و از صحبت های اخیر نایت می توان چنین استنباط کرد که فیلم برداری ها تا سال ۲۰۲۰ آغاز نخواهد شد. اگر این برنامه بار دیگر تغییر نکند می توان در بهترین حالت منتظر فصل دوم این سریال تاریخی زیبا در اواخر سال ۲۰۲۰ بود. بدین ترتیب فاصله ای طولانی بین فصل اول و دوم این سریال خواهد افتاد که البته ارزشش را خوهد داشت. سوال بعدی این است که این سریال چند فصل خواهد داشت؟

هرآنچه که باید درباره فصل دوم سریال Taboo بدانید

در حالی که از ابتدا برای ساخت فصل دوم Taboo نیز برنامه ریزی نشده بود اما ساخت فصل دوم آن نیز خیلی زود تایید شد و نایت گفته که داستانی که وی در ذهن دارد، این سریال را در ۳ فصل به پایان خواهد رساند. به گفته نایت، فصل اول فرار دلینی از لندن و آغاز راه او به سمت آمریکا را به تصویر کشید، در فصل دوم و سوم نیز به ماجراهای سفر دریایی او و رسیدنش به نوتکا سوند پرداخته خواهد شد. با توجه به اینکه فصل دوم سریال هنوز فیلم برداری نشده، به نظر می رسد که برای ساخت فصل سوم آن و دیدن پایان داستان جیمز دلینی سال های طولانی باید صبر کنیم.


دیدگاه شما