فروش زیاد فیلم Captain Marvel در افتتاحیه (۴۵۵ میلیون دلار)

فروش زیاد فیلم Captain Marvel در افتتاحیه (۴۵۵ میلیون دلار) نویسنده: Hamed HTA چهارشنبه, ۲۲ اسفند ۱۳۹۷

بازار آمریکا پس از چندین هفته رکود سرانجام رونقی دوباره گرفت. استودیوی دیزنی گزارش می‌دهد که فیلم «کاپیتان مارول» (Captain Marvel) که اولین فیلم ابرقهرمانی مارول با شخصیت اول زن بود، در اولین آخر هفته‌ی خود با اکران در ۴۳۱۰ در آمریکا ۱۵۳ میلیون دلار فروخته است. این رکورد پس از فروش سه روزه‌ی ۱۷۴.۷ میلیون دلاری «دیو و دلبر» و ۱۶۶ میلیون دلاری «بتمن علیه سوپرمن» وارنر سومین افتتاحیه‌ی پرفروش ماه مارس و هفتمین افتتاحیه‌ی پرفروش در میان عناوین «دنیای سینمایی مارول» به شمار می‌آید.

دیزنی به این ترتیب از ده فیلم پرفروش تاریخ ماه مارس نیمی از عناوین را در اختیار دارد. استودیوهای رقیب بر این باورند که «کاپیتان مارول» حتی رکوردی ۱۵۵ تا ۱۵۷ میلیون دلاری ثبت کرده است. دیزنی علاوه بر «کاپیتان مارول» بازسازی «دامبو» را هم اواخر ماه مارس روی پرده می‌برد و برخی از کارشناسان معتقدند که آن فیلم پتانسیل رسیدن به افتتاحیه‌ی ۷۵ میلیون دلاری را داراست.

فروش زیاد فیلم Captain Marvel در افتتاحیه (۴۵۵ میلیون دلار)

این هفته فروش کلی بلیت بر اساس گزارش «کام‌اسکور» به ۲۰۸.۶ میلیون دلار رسید و تا ۴۸ درصد رشد را نسبت به هفته‌ی مشابه در سال گذشته و ۷۹ درصد نسبت به هفته‌ی گذشته نشان داد. با این حال سال ۲۰۱۹ هنوز ۲۱ درصد از فروش کلی بلیت در سال گذشته فاصله دارد. فروش سه روزه‌ی «کاپیتان مارول» از دو قسمت اول «مرد آهنی»، «هالک شگفت‌انگیز»، دو قسمت اول «کاپیتان آمریکا»، تمامی سه قسمت فیلم «ثور»، «دکتر استرنج»، دو قسمت فیلم «مرد مورچه‌ای»، هر دو عنوان «محافظین کهکشان» و همچنین تمامی فیلم‌‌های «مرد عنکبوتی»، «ونوم»، «جوخه‌ی انتحار»، «مرد پولادین»، «لیگ عدالت»، «واند وومن»، «آکوامن»، هر دو قسمت «ددپول» و تمامی فیلم‌های «اکس-من» بالاتر بود. فروش جهانی ۴۵۵ میلیون دلاری «کاپیتان مارول» تا ۱۰۵ میلیون دلار فراتر از پیش‌بینی بسیاری از کارشناسان بود.

 

فیلم «کاپیتان مارول» با فروش ۳۰۲ میلیون دلاری خارج از مرزهای آمریکا به ششمین فیلم پرفروش تاریخ در افتتاحیه‌های جهانی تبدیل شد. این فیلم از بازار چین به تنهایی ۸۹.۳ میلیون دلار درآمدزایی کرده تا پس از «جنگ بی‌نهایت» و «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» سومین فیلم پرفروش در آن سرزمین باشد.

پس از کشور چین، کره‌ی جنوبی با ۲۴.۱ میلیون دلار و در پی آن بریتانیا با ۱۶.۸ میلیون دلار، برزیل با ۱۳.۴ میلیون دلار، مکزیک با ۱۲.۸ میلیون دلار، استرالیا با ۱۰.۷ میلیون دلار، اندونزی با ۱۰.۱ میلیون دلار، روسیه با ۹.۸ میلیون دلار، فرانسه با ۹.۲ میلیون دلار، آلمان با ۷.۸ میلیون دلار، هند با ۶.۹ میلیون دلار، تایلند با ۶.۶ میلیون دلار، تایوان با ۶.۴ میلیون دلار، فیلیپین با ۶.۳ میلیون دلار، مالزی با ۵.۶ میلیون دلار، ایتالیا با ۵.۵ میلیون دلار و هونگ کنگ با ۵.۲ میلیون دلار قرار دارند.

فروش زیاد فیلم Captain Marvel در افتتاحیه (۴۵۵ میلیون دلار)

«کاپیتان مارول»‌ هفته‌ی آینده اکران خود در بازار ژاپن را آغاز می‌کند. این هفته فیلم مستند «آپولو ۱۱» استودیوی «نئون» در میان ده فیلم پرفروش قرار گرفت و با فروش ۱.۳ میلیون دلاری آخر هفته فروش کلی خود را به ۳.۷ میلیون دلار رساند. فیلم «کتاب سبز» یونیورسال نیز که برنده‌ی اسکار بهترین فیلم شد از فروش داخلی ۸۰ میلیون دلاری گذر کرد. این فیلم پس کسب جوایز اسکار ۱۰.۵ میلیون دلار فروخته است. فیلم «مبارزه در کنار خانواده» استودیوی MGM در چهارمین هفته‌ی اکران در ۲۴۵۵ سالن روی پرده رفت و فروش داخلی خود را به ۱۸.۷ میلیون دلار رساند.

استودیو A24 فیلم «گلوریا بل» با بازی «جولین مور» را در پنج سالن به صورت محدود به نمایش درآورد و ۱۵۴.۷ هزار دلار درآمدزایی کرد. فیلم ترسناک «کلایمکس» هم این هفته تعداد سالن‌هایش را از پنج به ۲۸ رساند و ۱۱۰.۷ هزار دلار فروخت تا پس از ده روز به فروش ۲۸۰.۶ هزار دلاری برسد. «خاکسپاری خانوادگی مدیا» استودیوی لاینزگیت در دومین هفته ۸.۲ میلیون دلار فروخت و با افت فروش ۷۰ درصدی نسبت به هفته‌ی گذشته فروش داخلی خود پس از ۱۰ روز را به ۴۲ میلیون دلار رساند. «آلیتا: فرشته‌ی جنگ» نیز با افت فروش ۶۴ درصدی در چهارمین هفته‌ی اکران با ۳.۲ میلیون دلار در رتبه‌ی پنجم قرار گرفت و فروش داخلی خود را به ۷۷.۷ میلیون دلار رساند.

فروش زیاد فیلم Captain Marvel در افتتاحیه (۴۵۵ میلیون دلار)

هفته‌ی آینده پارامونت انیمیشن «واندر پارک» (Wonder Park) را در ۳۵۰۰ سالن به نمایش می‌گذارد؛ لاینزگیت فیلم رمنس (Five Feet Apart) را در ۲۶۰۰ سالن روی پرده می‌برد؛ و فکوس فیلم علمی تخیلی (Captive State) با بازی «جان گودمن» و «ورا فارمیگا» را در ۲۲۰۰ سالن نمایش اکران می‌کند.

شما میتوانید زیرنویس فارسی فیلم کاپیتان مارول را از همین سایت به راحتی دانلود کنید و ازز دیدن فیلم لذت ببرید.

 

پرفروش ترین فیلم های این هفته یعنی ۸ تا ۱۰ مارس سال ۲۰۱۹

۱. کاپیتان مارول (Captain Marvel) ۱۵۳ میلیون دلار (فروش کلی ۱۵۳ میلیون دلار/ فروش جهانی ۴۵۵ میلیون دلار)

۲. چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای مخفی (How to Train Your Dragon: The Hidden World) ۱۴.۶ میلیون دلار (فروش کلی ۱۱۹.۶ میلیون دلار/ فروش جهانی ۴۳۵.۱ میلیون دلار)

۳. مراسم خاکسپاری خانوادگی مدیا (Tyler Perry’s A Madea Family Funeral) ۱۲ میلیون دلار (فروش کلی ۴۵.۸ میلیون دلار/ فروش جهانی ۴۶.۱ میلیون دلار)

۴. فیلم لگو ۲: بخش دوم (The LEGO Movie 2: The Second Part) ۳.۸ میلیون دلار (فروش کلی ۹۷.۱ میلیون دلار/فروش جهانی ۱۶۴.۴ میلیون دلار)

۵. آلیتا: فرشته‌ی مرگ (Alita: Battle Angel) ۳.۲ میلیون دلار (فروش کلی میلیون ۷۸.۳ میلیون دلار/ فروش جهانی ۳۸۲.۶ میلیون دلار)

۶. کتاب سبز (Green Book) ۲.۴۸ میلیون دلار (فروش کلی ۸۰.۱ میلیون دلار/ فروش جهانی ۲۴۲ میلیون دلار)

۷. رمانتیک نیست (Isn’t It Romantic) ۲.۴۱ میلیون دلار (فروش کلی ۱۴.۲ میلیون دلار)

۸. مبارزه در کنار خانواده (Fighting with My Family) ۲.۱ میلیون دلار (فروش کلی ۱۸.۶ میلیون دلار)

۹. گرتا (Greta) ۲.۱ میلیون دلار (فروش کلی ۸.۲ میلیون دلار/ فروش جهانی ۹ میلیون دلار)

۱۰. آپولو ۱۱ (Apollo 11) ۱.۳ میلیون دلار (فروش کلی ۳.۷ میلیون دلار)

فروش زیاد فیلم Captain Marvel در افتتاحیه (۴۵۵ میلیون دلار)


دیدگاه شما