آموزش اجرای زیرنویس فارسی

با سلام خدمت شما دوست گرامی، به آموزش اجرای زیرنویس فارسی خوش آمدید. در صورتی که در باز کردن زیرنویس فارسی مشکل دارید و نمیتوانید آنها را پخش کنید، میتوانید راه حل هایی که در پایین آمده اند را امتحان کنید تا مشکل پخش زیرنویس فارسی حل شود و از دیدن فیلم ها با زیرنویس فارسی ای ساب تایتل (eSubtitle) لذت ببرید. در این پست میتوانید نحوه باز کردن زیرنویس فارسی فیلم ها را در 3 نوع دستگاه کامپیوتر، آندروید و پخش کننده های خانگی مشاهده کنید. همچنین آموزش های دیگری نیز وجود دارد که میتوانید از آنها نیز استفاده بکنید:

  1. اگر نمیدونید زیرنویس و فیلم رو با چه برنامه ای باز کنید به بخش نرم افزارهای مورد نیاز برید
  2. اگر زیرنویس درست براتون نشون داده نمیشه و نوشته ها خرچنگ قورباغه هستن به آموزش حل مشکل زیرنویس فارسی در پخش کننده ها برید
  3. اگر زیرنویس فارسی با فیلمتون هماهنگ نیست به آموزش هماهنگ کردن زیرنویس با فیلم برید

 

پیشنهاد سایت ای ساب تایتل (eSubtitle) : پیشنهاد میکنیم از پلیر (پخش کننده) Daum PotPlayer استفاده کنید. چرا که هم امکانات آن زیاد است و هم کمترین مشکل را در پخش زیرنویس ها دارد و فایل های ویدیویی و زیرنویس ها را بصورت کاملا روان نمایش میدهد. برای دانلود Daum PotPlayer به این صفحه مراجعه فرمایید. یا از این لین مستقیما دانلود کنید. نسخه 64 بیتی یا نسخه 32 بیتی.

 

نکته : تمامی فایل های زیرنویس که در سایت ای ساب تایتل (eSubtitle) وجود دارند به فرمت Zip هستند که قبل از استفاده باید از حالت فشرده دربیاورید. برای این منظور به برنامه Winrar احتیاج دارید. برای دانلود این برنامه اینجا کلیک کنید.

 

1) آموزش اجرای زیرنویس های فارسی در پلیر ویندوز (کامپیوتر)

برای اجرای زیرنویس فارسی بر روی ویدیو در سیستم عامل ویندوز 2 راه وجود دارد که میتوانید آنها را امتحان کنید.

روش اول : ابتدا نسخه هماهنگ زیرنویس را با فیلم خود انتخاب کنید و فایل زیرنویس را بدون هیچ تغییر کنار فایل ویدیو مورد نظر قرار دهید و هر دوفایل را با هم همنام کنید، توجه کنید که پسوند فایل ها رو تغییر ندهید. تنها کاری که باید بکنید نام فایل ویدیویی را کپی و بر نام فایل زیرنویس پیست کنید (روش پیشنهادی ما)، مانند مثال زیر :

نام فایل زیرنویس Avatar.srt —————– نام فایل فیلم Avatar.mkv

سپس با پخش فیلم زیرنویس نیز اجرا خواهد شد.

آموزش اجرای زیرنویس فارسی

 


روش دوم : فایل فیلم مورد نظر خود را با پلیر (پخش کننده) پخش کنید و سپس فایل زیرنویس را گرفته و در محیط پخش کننده رها کنید تا اجرا شود. در این روش نیازی به هم نام سازی زیرنویس ها نیست. این روش همیشگی نیست و هر بار که فیلم را پخش میکنید باید اینکار را بکنید تاپخش شود ولی روش اول که به آن اشاره کردیم همیشگی هست و ما روش اول را پیشنهاد میکنیم.

آموزش اجرای زیرنویس فارسی

 


روش سوم : راه دیگر برای اجرای زیرنویس فارسی این است که فیلم را با پلیر (پخش کننده) باز کنید و سپس در محیط برنامه راست کلیک کنید و منو باز شده Open —> Load Subtitle را بزنید و سپس به آدرسی که زیرنویس شما در آن قرار دارد بروید و آنرا انتخاب کنید تا پخش شود.

آموزش اجرای زیرنویس فارسی

نکات :

الف: برخی از زیرنویس ها با فرمت SUB/IDX هستند که شامل دو فایل با فرمت های SUB و IDX هستند. طریقه پخش این زیرنویس ها هم مانند زیرنویس های SRT است. تنها کافیت که نام این دو فایل زیرنویس SUB/IDX با هم یکی باشند مانند: Avatar.idx   و Avatar.sub

آموزش اجرای زیرنویس فارسی

ب.گاهی فیلم هایی که دارید دارای زیرنویس درونی هستند که در این صورت پلیر (پخش کننده) آنها را پخش خواهد کرد. برای پخش زیرنویس هایی که از ای ساب تایتل دانلود کرده اید نام فایل زیرنویس را با نام فایل فیلم همنام کنید و سپس فیلم را پخش کنید. اگر زیرنویس فارسی نمایش داده نشد روی محیط پلیر راست کلیک کنید و بروی Subtitle —-> Add/Select subtitle بروید و در این قسمت لیست زیرنویس ها را خواهید دید که زیرنویس همنام با فیلم را انتخاب کنید که زیرنویس دانلودی شماست تا پخش شود.


هشدار : در صورتی که زیرنویس اصلا نمایش داده نشد توجه کنید که امکان نمایش زیرنویس در پلیر (پخش کننده) فعال شده باشد. برای این منظور در محیط پلیر راست کلیک کنید و تیک  Subtitle —–> Show/Hide Subtitle را بزنید تا زیرنویس نمایش داده شود.

آموزش اجرای زیرنویس فارسی


2) آموزش اجرای زیرنویس های فارسی در اندروید (گوشی های موبایل)

برای گوشی های اندرویدی پلیر (پخش کننده) MX Player را پیشنهاد میکنیم که میتوانید از گوگل پلی آن را دانلود کنید. استفاده از زیرنویس فارسی در گوشی های اندرویدی نیز تقریبا شبیه به کامپیوتر است. دو راه برای پخش زیرنویس ها بر روی این دستگاه ها وجود دارد.

روش اول : ساده ترین راه این است که فایل زیرنویس دانلود شده را در پوشه فیلم مربوطه در گوشی خود کپی کنید و سپس هر دو فایل را با هم همنام کنید. و سپس فیلم را اجرا کنید تا زیرنویس نیز همراه آن اجرا شود.

 

روش دوم : به این گونه است که فیلم را پلیر (پخش کننده) MX Player باز کنید و در منو بالایی برنامه سمت راست روی گزینه ای که شکل 3 نقطه روی هم دارد را بزنید و بعد گزینه Subtitle را انتخاب کنید و سپس Open را انتخاب کنید و به ادرسی که زیرنویس شما در آن قرار دارد بروید و آنرا انتخاب کنید تا همراه با فیلم شما پخش شود.

آموزش اجرای زیرنویس فارسی

نکته :

الف: توجه داشته باشید که ابتدا مطمئن شوید که هر دو فایل فیلم و فایل زیرنویس را وارد تلفن/تبلت اندرویدی خود نموده اید.

ب. اگر اسم فایل ویدیویی و زیرنویس آن یکسان بوده و در یک محل نیز قرار داشته باشند، برنامه به صورت خودکار زیرنویس را هنگام پخش ویدیو اجرا میکند. (همان روش اول)

 


3) آموزش باز کردن زیرنویس های فارسی در پخش کننده های خانگی (دي وي دي پلير)

در این بخش از آموزش باز کردن زیرنویس فارسی به اجرای آن در پخش کننده های خانگی میپردازیم. هر فایل زیرنویسی که ما در سایت قرار میدهیم شامل چندین زیرنویس مختلف است که باید در پخش کننده خانگی خود زیرنویس هماهنگ را انتخاب کنید تا پخش شود، نحوه پخش زيرنويس توسط دي وي دي پلير ( دستگاه پخش خانگی ) به این صورت است که دي وي دي فيلم را که شامل زیرنویس های دانلود شده از ای ساب تایتل است را در دستگاه قرار داده و منتظر شويد تا فيلم پخش شود با نمايش فيلم به طور خودکار زيرنويس شماره يک پخش خواهد شد. براي تغيير زيرنويس به زیرنویس هماهنگ تنها کافيست دکمه -سابتايتل (Subtitle) را روي کنترل دستگاه خود فشار دهید، باهر بار فشار اين دکمه يک زيرنويس عوض ميشود.

 

امیدواریم که با یکی از روش های بالا بتوانید زیرنویس های فیلم و سریال هایی را که دانلود کرده اید را براحتی اجرا کنید و از آنها لذت ببرید. و اگر هم سوالی در این زمینه داشتید میتوانید از قسمت تماس با ما سوالتان را مطرح کنید. خوشحال میشویم که بتوانیم کمک کنیم تا زیرنویس های خود را بدون مشکل اجرا کنید و از فیلم های خود با زیرنویس های فارسی ای ساب تایتل (eSubtitle) لذت ببرید.